Юрій Михайлюк: «насправді йдеться не про бізнес конкретної особи, а про дітей!!!»

Юрій Михайлюк, батько вихованця «Черкаських Мавп» Святослава Михайлюка, прокоментував на своїй сторінці у Facebook «бюджетну» ситуацію, що склалась в місті.

«Останні кілька тижнів у соцмережах продовжується дискусія навколо питання доречності підтримки дитячого баскетболу в Черкасах з міського бюджету. Мовляв, баскетбольний клуб «Черкаські мавпи» є приватним, належить «олігархові» Михайлу Бродському, тож «припиніть його фінансування». Але ж насправді йдеться не про бізнес конкретної особи (у випадку з баскетбольним клубом – збитковий), а про дітей!!! Відтак сумнівів і заперечень тут і бути не може, хіба що в сенсі визначення оптимального обсягу фінансування в умовах важкої війни. До того ж ідеться про співфінансування з боку бізнесу і міської громади.

Можна по-різному ставитися до власників великого чи малого бізнесу, їхньої ролі в економіці і політиці держави, механізмів, методів і способів ведення бізнесу, називати їх «олігархами». Однак відносно Михайла Бродського мені бачиться інше – його соціальна відповідальність перед суспільством. Я є реальним свідком становлення дитячої баскетбольної академії «Черкаських мавп» першого її десятиліття, оскільки мій син є її вихованцем. Знаю деталі і специфіку її розвитку. І досі «диву дивуюся», наскільки фанатично відданий справі баскетболу, особливо дитячого, Михайло Юрійович. Два десятиліття він вкладає кошти бюджету своєї родини в «чужих» дітей. Насправді, не чужих для нього. Мені навічно врізалися в пам’ять випадки, коли після гучних перемог і здобуття чемпіонських титулів «Черкаських мавп-96» (тренер Максим Міхельсон) в Україні (ВЮБЛ) чи на європейській арені (EUBL), він, пишаючись цим, перебуваючи у вирі щасливих емоцій, хвастливо і, водночас, так по батьківськи говорив: «це – мої хлопчики!», «мої чемпіони!». І такі успіхи юних баскетболістів, і той факт, що «з вулиці» забрано одночасно до пів тисячі дітей, які стали займатися улюбленою справою, для Михайла Бродського стали головним мотивом вкладання власних коштів у цю благородну справу. Скільки фінансів вкладено в дитячу баскетбольну матеріальну базу – високоякісну і сучасну! Чого тільки вартий спортивний зал у Черкаській школі №18! Якось мав нагоду відвідувати матчі баскетбольних шкільних команд у Вашингтоні (США). Я не зустрічав там таких крутих майданчиків у звичайних школах, а їх перевагою були хіба що наявність певної кількості трибун у залі. Скажу більше, у США за баскетбольні тренування дітей (йдеться не про команду своєї школи) батьки платять немалі суми (600-1000 дол. у місяць). 

А Михайло Бродський і досі надає кошти для розвитку дитячого баскетболу у місті Черкаси. І йому, і баскетбольній школі, і містові, і Україні є ким пишатися зі своїх вихованців. Останні ж (як і їхні батьки), а також всі любителі баскетболу глибоко вдячні МЕЦЕНАТОВІ Михайлові Юрійовичу за ту досі належним чином не поціновану справу творення нового покоління баскетболістів Черкас і України.» – пише на своїй сторінці Юрій Михайлюк. 

Напишіть відгук