Михайлюк: «Думаю, саме час спробувати свої сили»

До Черкас на робочі канікули завітав Святослав Михайлюк. Український свінгмен, який виступає у «Канзасі», активно готується і очікує на запрошення на драфт-комбайн (міні-табір для потенційних новачків НБА, де вони проходять тести, проводять відкриті тренування та ігри).

Саме від цього залежать перспективи вихованця «Черкаських Мавп» у Драфті-2017. У Черкасах Михайлюк пробуде трохи більше тижня і проведе тут один із етапів підготовки до нового для себе випробування. Ми поговорили зі Святославом про його рішення та найближчі плани.

        Святославе, раді тебе бачити вдома! Майже відразу після прильоту ти завітав у ігровий зал. Засумував за ним?

–        Я засумував за Черкасами, за рідними, за друзями і за клубом. Цього разу мені пощастило, я зустрів з батьками Пасху і зможу завтра вживу побачити важливий матч для «Черкаських Мавп». Це мені не вдавалося зробити два роки, буде цікаво, буду переживати за своїх.

–        Свят, не лише в Україні, а й в США досить широкий резонанс викликало твоє рішення виставити свою кандидатуру на Драфт цього року. Проаналізуй свій крок.

–        Це рішення я прийняв не так давно. Після завершення сезону ми разом із сім’єю та Максимом Сергійовичем прийняли це рішення. Я думаю, у мене був непоганий сезон. Але головне – це бажання зробити черговий крок, крок до мрії. Я провів три хороші роки в Канзасі, виріс як гравець і мені потрібно йти далі, потрібно прогресувати. Я думаю, саме час спробувати свої сили. Думаю, було б неправильно втрачати свій шанс і чекати наступного сезону. Все реально, потрібно вдало себе зарекомендувати на воркаутах і драфт-комбайн та мати дещо везіння. Подивимося, як усе складеться.

–        Лише другий рік у гравців NCAA є можливість виставити свою кандидатуру на драфт, а у разі несприятливих умом відмовитися і повернутися в університет. Якби цієї опції не було, ти б ризикував?

–        Важко сказати. Це була б зовсім інша ситуація і в ній потрібно було б приймати рішення. Зараз не можу відповісти на це запитання.

–        Ти вже розпочав активну підготовку до драфту 2017. Я так розумію, що за планом один з етапів підготовки саме в Черкасах.

–        Так, після завершення сезону в NCAA у мене був невеликий період без баскетболу. Зараз потрібно набирати, аби на піку форми підійти до драфт-комбайну. У мене хороша можливість розпочати важливий етап підготовки тут, у Черкасах. Я люблю працювати з Максимом Міхельсоном, у нас прекрасне взаєморозуміння і він, як ніхто інший, знає, що потрібно для мене, аби вийти на свій пік. Сам розумієш, у Черкаси, як не дивно, я приїхав працювати, а не відпочивати. З однією лише різницею, що поряд близькі.

–        Якщо говорити про драфт-комбайн є один цікавий нюанс. Ти майже весь сезон у Канзасі грав на позиції третього номера, хоча, як на мене, значно краще можеш проявити себе в умовах конкуренції в позиції атакуючого захисника. Не переживаєш, що тебе можуть поставити форвардом і конкуренція буде неймовірною?

–        Можливо, й так, але я готовий до конкуренції. Головне – отримати запрошення на драфт-комбайн. Так, в Канзасі мене використовували більше на позиції третього номера, але я завжди відчував себе другим, можу зіграти і першого. Це важливий момент. Сподіваюся, мені дадуть можливість показати свої найсильніші якості.

–        Цього сезону «Канзас» не зумів вийти у фінал чотирьох, хоча ви були дуже близькими до цього. Оціни сезон для себе за десятибальною шкалою.

–        Ми всі хотіли зіграти там. Не вихід у Фінал Чотирьох для нас був розчаруванням. Нам дещо не вистачило. Для мене особисто це був непоганий сезон, думаю, можна поставити оцінку 6-7.  

Вихованці школи “Черкаських Мавп”. Святослав Михайлюк, Дмитро Скапінцев та Олександр Кобець

–        Слідкуєш за українською Суперлігою Парі-Матч?

–        Звісно! Намагаюся не пропускати трансляції матчів «Черкаських Мавп». Дивився обидві гри проти «Будівельника». У цьому сезоні у нас дуже сильна команда. Реально сильний склад, що показують останні матчі. Побував на кількох тренуваннях і відзначу, що тут прекрасна атмосфера і в середині, помітно, що колектив дуже дружній і хлопці зроблять усе можливе завтра, аби продовжити цю серію. Думаю, завтра домашній майданчик і уболівальники допоможуть.

–        Є думки про виступи в молодіжній збірній України цього літа?

–        Це будемо вирішувати ближче до чемпіонату Європи. Я хочу грати за збірну, усе залежить від Драфту.

Джерело: mavpabasket.com

Напишіть відгук