Михайло Бродський провів п’ятигодинну зустріч з Хорхе Гарбахосою

У штаб квартирі FIBA відбулася важлива зустріч президента Федерації баскетболу України – Михайла Бродського та президента ФІБА-Європа Хорхе Гарбахоси. Учасниками зустрічі у Мюнхені також стали генеральний секретар ФІБА-Європи – Каміл Новак та спортивний директор організації – Коста Ілієв.

Ініціатором зустрічі став президент ФБУ Михайло Бродський. Саме спілкування тривало протягом 5-ти годин – під час бесіди обговорили цілий ряд важливих тем, пов’язаних з українським та світовим баскетболом.

Першим та важливим меседжем стало бажання ФБУ відсторонити російські та білоруські збірні та клуби назавжди з європейської баскетбольної родини. До слова, ФІБА завжди була солідарна з українським народом та стала однією з перших організацій, які відсторонили агресорів від офіційних змагань. Зараз мова йде про глобальне відсторонення абсолютно усіх суб’єктів діяльності від європейського та світового баскетболу.

Ще однією з важливих тем зустрічі стали компенсаційні виплати для українських клубів, які виховали гравця, що підписав контракт у Європі. За словами Михайла Бродського в європейській організації йдуть на зустріч і уже найближчим часом це стане абсолютною реальністю.

Обговорили також і ситуацію з неприїздом деяких українських гравців минулого літа у збірну для участі у пред-олімпійській кваліфікації. Були озвучені можливі шляхи урегулювання подібних ситуацій, включаючи і покарання для самих баскетболістів з боку ФБУ та ФІБА.   

У ФІБА так і не зрозуміли, як одні українці проливають кров на полі бою, а інші відмовляються пролити піт на ігровому майданчику, – говорить Михайло Бродський. Для мене це теж історія, яка просто не вкладається в голові і досі соромно за декого. Ти патріотом можеш не бути, але людиною – зобов’язаний. Тому якщо отримав виклик у збірну України – просто зобов’язаний прибути!

Виходячи з результатів розмови, ми найближчі дні зробимо зміни у документи ФБУ, а також ініціюватимемо зміни у Закон про спорт щодо відмови гравців виступати за українські збірні та неприїзд у розташування збірних, винесемо це питання на державний рівень. Думаю це важливо зараз для усіх видів спорту. Тільки дуже поважні причини можуть стати перепоною приїхати у збірну, наприклад для гравців НБА на вікно під час їх сезону, це ми розуміємо, усі інші ситуації будемо розбирати з серйозними санкціями внутрішнього та міжнародного рівня, а також публічним цькуванням. Так не може бути, що українець відмовляється виступати за прапор країни, за який зараз гинуть тисячі патріотів! 

 

Мені дуже сподобався градус зустрічі, вона були дуже дружня і тепла, я в черговий раз побачив небайдужих людей, які переживають за баскетбол, дійсно переживають за український баскетбол та Україну. Реально у ФІБА дивуються як загалом в умовах, що опинилася Україна у нас існує спорт та баскетбол на тому рівні, що ми маємо. Будь-яка війна рано чи пізно закінчиться, але зупинятися ми просто не можемо, треба жити, грати, дарувати емоції та виховувати своїх здорових дітей, аби потім було з чим жити.

До речі про дітей, у ФІБА дуже позитивно сприйняли інформацію, що в Україні стартує масштабна програма шкільного баскетболу у форматі проекту «Пліч-о-пліч». Свого часу ФБУ була ініціатором цієї програми, зараз до неї увійшло 5 видів спорту (баскетбол, волейбол, футзал, спортивне орієнтування та черлідинг), ця програма запускається під егідою Президента України. Ми завдячуємо йому у цьому, це вагомий крок, ми допомагатимемо та розвиватимемо шкільний баскетбол. Амбасадором від баскетболу там є наш Сергій Ліщук.

За молодих гравців, які виїхали з України та підписали свої перші контракти з іноземними клубами наші спортивні школи та клуби однозначно отримають свої компенсації, це також було проговорено і для нас це неймовірно важливо.

Також проговорили в офісі ФІБА важливу соціальну програму – баскетбол для людей з інвалідністю. На сьогодні ми уже знайшли підтримку кількох міських голів, які зголосилися взяти під свій особистий контроль розвиток цього напрямку, також шукаємо соціальний бізнес, для мене це дуже важливий проект. Нам потрібно підтримувати наших героїв, які повертаються з війни.

Словом, за близько 5 годин діалогу ми разом напрацювали цілий план дій, яким будемо керуватися найближчим часом. Я, в свою чергу, подякував Гарбахосі та Новаку за підтримку українського баскетболу та зокрема ФБУ.

Напишіть відгук